Konto przez internet

Konto przez internet

Najlepsze konto osobiste – czym się charakteryzują?

Istnieją dwie sprawdzone i bezpieczne metody oszczędzania: przechowywanie wolnych środków na koncie oszczędnościowym lub na lokacie terminowej.

1. Ubezpieczenie depozytów

Konto oszczędnościowe powinno być zabezpieczone na okoliczność kradzieży. Nieuprawniony dostęp osób trzecich utrudniony jest z uwagi na ścisłe powiązanie z kontem osobistym. Aby wypłacić pieniądze, haker musiałby znać hasło do Twojego personalnego rachunku bankowego. W dobie powiadomień i weryfikacji SMS, jest to sprawa bardzo utrudniona.

Poza tym szyfrowanie rachunków bankowych jest cyklicznie modyfikowane przez najlepszych speców od zabezpieczeń sieciowych w branży. Kolejnym zabezpieczeniem jest brak karty płatniczej dedykowanej dla konta oszczędnościowego, co definitywnie eliminuje możliwość fizycznej kradzieży plakietki i wyczyszczenia konta ze środków.

Arcyważnym faktem jest ubezpieczenie zgromadzonych na koncie oszczędnościowym pieniędzy przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja gwarantuje zwrot środków do wysokości 100 000 euro. Oznacza to, iż nasze pieniądze na bankowym rachunku oszczędnościowym objęte są państwową gwarancją nawet w przypadku zbankrutowania banku.

Oprócz karty debetowej, konto oszczędnościowe jest najpopularniejszym dodatkiem do rachunku personalnego w banku. Brak oprocentowania karty jest kolejnym powodem, dla którego klienci lokują swoje finanse na koncie oszczędnościowym. Swoboda dostępu oraz pomnażanie środków stanowi dobrą możliwość na powiększenie kapitału.

2. Płynność

Powinieneś mieć dostęp do pieniędzy poprzez przelew internetowy, bankomat lub wypłatę kasjera.

3. Konkurencyjna stopa procentowa

Kolejną koniecznością jest konkurencyjna stopa procentowa – lub co najmniej konkurencyjna względem inflacji.

4. Dostęp online i mobilny

Dzięki elektronicznemu dostępowi możesz dodawać lub wypłacać pieniądze z konta (np. za pomocą mobilnego depozytu za pomocą aplikacji na smartfona) bez konieczności wchodzenia do oddziału. Dzisiejsze udogodnienia gwarantują przesłanie pieniędzy przy użyciu kilku prostych ruchów, do czego wystarczy posiadanie telefonu z aplikacją Android. Inteligentne i w pełni responsywne oprogramowanie to również element bankowego „wyścigu zbrojeń”.

Na co warto zwrócić uwagę przy założenia konta młodzieżowego?

Najbardziej istotny jest miesięczny koszt korzystania z karty płatniczej. Miesięczna opłata za kartę, to często jedyny koszt jaki musi ponieść posiadacz konta dla młodych.Warto o tym pamiętać jakie warunki opłat są w wybranym banku. Często jest tak, że przy większej częstotliwości płatnością kartą, zostajemy zwolnieni z tych opłat.

Opłata za otwarcie i prowadzenie konta. W przypadku kont młodzieżowych warto zdecydować się na bank, który w swojej ofercie ma bezpłatne konto dla młodych.

Darmowe przelewy przez internet. Podobnie, jak prowadzenie konta jest bezpłatne, coraz częściej banki wychodzą z propozycja darmowych płatności internetowych. Nawet jeżeli rzadko korzystamy z funkcji przelewów z konta, warto mieć na uwadze opłaty związane z tego typem operacji bankowych.

Kontrola rodzicielska, w przypadku kont dla młodych przeznaczonych w wieku 13 – 18 lat jest wymagana. Daje to bezpieczeństwo dysponowania środkami zgromadzonymi na koncie przy jednoczesnym analizowaniu ich przez osobę dorosłą.

Możliwość otwarcia konta przez internet. Jak już wcześniej zostało wspomniane, możliwość taka oszczędza czas , jest szybka i łatwa. Zwłaszcza w przypadku, kiedy rodzic nie dysponuje czasem na wizytę w oddziale banku, może skorzystać z tego typu rozwiązania.

Najistotniejsze jest jednak porównanie oferty bankowej. Tym należy kierować się podczas zakładania pierwszego konta bankowego.

Od ilu lat można mieć konto w banku?

W przypadku dzieci, które nie ukończyły trzynastego roku życia, nie ma możliwości założenia indywidualnego konta dla młodych. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podłączenie konta pod rachunek bankowy rodzica.

Od lat trzynastu można skorzystać z dostępnej oferty bankowej przeznaczonej dla kont młodzieżowych.

Posiadanie konta bankowego jest dzisiaj konieczne także w przypadku studentów. Dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia ofertą są również konta młodzieżowe. Dzięki posiadanemu rachunkowi bankowemu , młodzi ludzie stają się bardziej samodzielni w kwestii finansowej. Warto mieć na uwadze, że w przypadku oferty dedykowanej dla młodych, wybór konta typowo przeznaczonego dla studentów jest stosunkowo mały. Korzystniejsze warunki będą w przypadku założenia konta dla młodzieży w zakresie 18 – 26 lat. Warto więc rozważyć taką możliwość przed opuszczeniem domowego gniazda i wyjazdem na studia.

Najlepsze konto młodzieżowe

Najlepsze konto bankowe dla młodych wymaga poświecenia uwagi i zapoznania się z ogólnymi warunkami przy zawarciu umowy. Jeżeli nie mamy wystarczającej wiedzy, zasięgnijmy opinii innych osób. To na pewno pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty w gąszczu rachunków oferowanych przez banki.
Przy wyborze najlepszej oferty konta dla młodych, warto mieć na uwadze zarówno oczekiwania rodzica, jak i młodego użytkownika przyszłego konta.
Pierwszy w życiu rachunek bankowy to ważna lekcja dla młodego człowieka. Nie tylko umożliwia dostęp do środków zasilających konto, ale przede wszystkim uczy odpowiedzialnego dysponowania własnymi środkami. Ma to duże przełożenie w życiu dorosłym. Wkraczając w nie, młody człowiek jest wyposażone w podstawową wiedzą odnośnie płatności internetowych, lokat, oszczędzania, wypłat karta z bankomatu, a także dokonywania transakcji przy użyciu karty płatniczej.
Od najmłodszych lat uczy się oszczędzania, wartości pieniądza i świadomego zarządzania gromadzonymi zasobami finansowymi.

Chcą wybrać dobrze i mądrze, najlepiej samemu stworzyć swój własny ranking kont bankowych, uzależniony od naszych potrzeb i oczekiwań. W tym celu o ofercie należy dowiedzieć się wszystkiego co jest niezbędne, rozpatrując każdy z powyższych elementów. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto skorzystać z pomocy konsultantów, którzy z pewnością będą służyć radą i pomocą.

Konto bankowe, które spełnia wszystkie oczekiwania, pozwala na wygodne przeprowadzanie operacji finansowych i nie generuje dużych kosztów, z pewnością posłuży swojemu właścicielowi przez długie lata i pozwoli cieszyć się wygodą i komfortem jego użytkowania.